Klub Szachowy Geniusz jest Stowarzyszeniem propagującym grę w szachy więcej...

Adres, informacje

Klub Szachowy "GENIUSZ"
01-864 Warszawa ul. Kochanowskiego 8
e-mail: klub-geniusz@wp.pl

Numer identyfikacyjny REGON 140466218
Numer Identyfikacji Podatkowej 1181828647

Rachunek bankowy:
Bank Zachodni WBK S.A.
numer konta 63 1090 1014 0000 0001 1795 6425

Statut, zarząd

Piknik 'Żegnaj Lato na Bielanach'

Turniej Szachowy, symultana Warszawa 2009
  • 1.Organizator: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
  • 2.Miejsce: Dzielnica Bielany Stacja Metra Słodowiec Marymoncka/Kasprowicza.
  • 3.Uczestnicy: wszyscy chętni, którzy zapiszą się w dniu 26.09.2009 od godziny 14:00 u organizatora, udział w zawodach jest bezpłatny. Zawody będą trwały do godziny 18:00.
  • 4.Tempo i system rozgrywek: partie są rozgrywane z zegarem szachowym, tempo gry wynosi 30 minut dla uczestnika. Planowane są rozgrywki systemem szwajcarskim lub kołowym.
  • 5.Sędziowanie: głównym sędzią zawodów jest Adam Umiastowski, sędzia klasy państwowej.
  • 6.Harmonogram: uczestnicy rozgrywają kolejne partie, sędzia wyznacza początek każdej rundy rozgrywek.
  • 7.Ocena wyników: zwycięstwo przypada uczestnikowi, który zgromadzi największą liczbę punktów. Za wygranie partii otrzymuje się 1 pkt. za remis 0,5 pkt., za przegraną 0 pkt. Przy równości punktów decyduje punktacja pomocniacza Buchholtza średnia, następnie pełna punktacja pomocniacza Buchholtza, liczba zwycięstw, punktacja progres.
  • 8.Organizator zastrzega sobie prawo interpetacji regulaminu.
  • 9.Dodatkowych informacji udziela Leon Lech tel. 0 668 765 357
Symultana szachowa

W trakcie Pikniku przewidziana jest symultana szachowa dla najmłodszych.

Turniej warcabowy

Regulamin turnieju warcabowego

• 2.Uczestnicy: wszyscy chętni, którzy zapiszą się w godzinach 15:00 - 16:00 u organizatora, udział w zawodach jest bezpłatny.
  • 3.Tempo i system rozgrywek: uczestnicy tworzą pary następnie rozgrywają po dwie partie systemem pucharowym. Zwycięzca przechodzi do kolejnej rundy, przegrany odpada. Planowane jest rozegranie 8 partii systemem pucharowym.
  • 4.Sędziowanie: głównym sędzią zawodów jest Adam Umiastowski, sędzia klasy państwowej.
  • 5.Harmonogram: uczestnicy rozgrywają kolejno 8 partii, sędzia wyznacza początek każdej rundy rozgrywek.
  • 6.Ocena wyników: zwycięstwo przypada uczestnikowi, który zwycięży w finałowym pojedynku. W przypadku remisu o zwycięstwie decyduje losowanie.
  • 7.Organizator zastrzega sobie prawo interpetacji regulaminu i modyfikacji zasad w przypadku bardzo dużej lub bardzo małej frekwencji.
Konkurs zadań szachowych

Dla wszystkich chętnych konkurs rozwiązywania zadań z upominkami.

CSS Template courtesy of DesignsByDarren
Valid XHTML 1.0 Transitional